Nová sportovní hala v Paskově

Protože náš místostarosta M.Klimunda byl u zrodu nové sportovní haly a staral se o zdárný průběh výstavby, můžeme vám přinést podrobnosti. Jen nás trochu mrzí, že pan starosta při slavnostním otevření na tuto skutečost nějak “pozapomněl”.

Hala v datech

 • Rozměry haly – 28×45 m (venkovní rozměr haly, bez budovy šaten).
 • Rozměry hrací plochy – 24×44 m což odpovídá hrací ploše 20×40 + 2 m výběhové plochy na každé straně, výška je 9 m.
 • Kapacita – cca 180 diváků.
 • Hala má oddělitelné prostory pro domácí a hosty, 5 šaten, 5 WC s umyvárnou, 1 šatnu pro rozhodčí, 3 klubovny pro místní sportovní kluby. Pod tribunami jsou umístěny sklady na sportovní nářadí a vybavení.
 • Hala je vybavena výsledkovou LED tabulí o rozměrech 4×2 m schopnou přehrávat i video, samozřejmostí je kvalitní systém ozvučení umožňující přehrávat zvuk i pomocí bezdrátových technologií včetně mikrofonů.
 • “Lajny” jsou určeny pro tyto sporty: házená, florbal, 3x volejbal (možno oddělit sítěmi), 3x badminton, 1x tenis.
 • Hala je samozřejmě přístupná i vozíčkářům včetně zázemí pro ně.
 • Cena haly – 42.678.794,75 bez DPH, 51.641.341,65 Kč s DPH.
 • Stavební firma – Stamont pozemní stavitelství.

Proč došlo k realizaci stavby

Na základě rozhodnutí Orla Paskov o ukončení provozu nafukovací haly, se začalo jednat se sportovními spolky jak situaci řešit, až byla schválena realizace nové haly. O nové hale se hovořilo dlouho, jelikož ve staré nafukovací hale byly problémy s podlahou a než řešit novou podlahu v dožívající nafukovačce, bylo, alespoň z mého pohledu, lepší řešit situaci radikálně výstavbou nové haly, rozhodnutí Orla situaci jen urychlilo. Jinak by se nová hala realizovala s asi 2-3 letým zpožděním (dle mého).

Jaké sportovní kluby v hale hrají

 • Házená Paskov
 • Saurians Paskov
 • TJ Paskov, která sdružuje: gymnastika, volejbal, tenis a nově bude badminton pro děti
 • ve volných termínech lze halu komerčně pronajmout

Možnosti občerstvení

Jelikož jsme věřili a snažili se získat na stavbu haly dotaci, přizpůsobili jsme projekt dotačním podmínkám, kde není možné provozovat komerční provoz občerstvení. Občerstvení je tak „provizorně“ řešeno v místnosti správce haly – recepce, kde je umístěna malá kuchyňka. V dosahu (50 m) je komerční pizzerie, kde je možné se zcela jistě dohodnout na zajištění občerstvení.

Parkoviště

K parkování je určeno centrální parkoviště města Paskov, které se nachází za kinem Panorama Paskov – docházková vzdálenost cca 300 m. U haly je pak parkoviště ZŠ Paskov s 19-ti parkovacími místy.

Monitorovaci systém

Sportovní hala a okolí je monitorováno kamerovým systémem se záznamem.

Dotační trable či kuriozitka na závěr

Žádost o dotaci na výstavbu haly byla městem Paskov podána 2x do dvou vyhlášených výzev. 1. výzva byla po korupčním skandálu zrušena. U druhé výzvy se musel částečně přepracovat projekt nové haly, přesto byla žádost města z „formálních důvodů“ zamítnuta a nebyla hodnocena. Údajným formálním pochybením byla skutečnost, že město nevlastnilo všechny pozemky, na kterých měla hala stát. Skutečnost je taková, že město mělo k pozemkům, které nebyly v jeho vlastnictví, uzavřenou Smlouvu o smlouvě budoucí na odkup s jejich vlastníkem (Farnost Paskov) .

Videoreportáž ze slavnostního otevření haly můžete zhlédnout na portálu Beskydské televize.

Záložka pro permanentní odkaz.

Komentáře jsou uzavřeny.